Fotogalerie rekonstrukcí
Novinky a akční nabídky
Od 1.8. do 14.8.2020 bude celofiremní dovolená a k dispozici budeme zase až od 17.8.2020. 
Pošlete nám Vaši poptávku!

Vyplňte prosím všechny kolonky. Děkujeme!
Rychlý kontakt
+420 773 320 004
+420 548 211 577
info@alfavertical.cz

> Více kontaktů <

Finská sauna a její využití - saunaproject.shop

 Sauna je velmi oblíbeným místem pro odpočinek, ale také pro uvolnění mysli a svalstva. ve starém Římě věděli, že sauna nebo - li lázeň přináší očistu nejen těla, ale také právě mysli a v dnešní uspěchané době si člověk čas od času opravdu musí odpočinout a načerpat nové síly.

Co tedy finská sauna vlastně je?

Finská sauna patří k suchým saunám. Má velmi vysokou teplotu při nízké vlhkosti, ve většině případů teplota ve od 80 ° C do 120° C a vlhkost je okolo 15% - 25%. Suchý vzduch umožňuje tělu snadno snášet teplo vytvářené otevřeným ohřívačem. Jako palivo mohou saunová kamna používat palivové dříví, elektřinu, plyn - saunaproject.shop . V přítomnosti spolehlivého a nepřetržitého napájení je saunový ohřívač účinnou jednotkou pro vytápění parní místnosti. Záleží na požadavcích majitele nebo na jeho finančních možnostech, saunaproject.shop.

finské sauny - saunaproject.shop

Sauna je velmi oblíbená nejen u nás, ale zejména ve Skandinávii, kde můžeme saunu najít skoro v každém domě. Finové si sauny velmi pochvalují a považují je za tradici. Je to místo nejen pro odpočinek, ale také pro společenské setkávání lidí, kde hněv a zloba musí zůstat za dveřmi.

Blahodárné účinky sauny

Pokud bychom měli trochu hovořit o pozitivech sauny, tak jako první můžeme zmínit fakt, že pravidelnou návštěvou sauny můžeme zvýšit nejen obranyschopnost našeho těla, ale také imunitu, což je velice příznivé zjištění hlavně v období podzimních plískanic. Sauna má také dobrý vliv na naše cévy a celkový kardiovaskulární systém, pomáhá jedincům, kteří trpí alergiemi, astmatem, je vhodná také jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. V sauně se naše tělo také dokonale potí, takže se z těla vyplavují škodlivé toxické látky, kůže je jemnější a hladší.

Sauna bez kamen není sauna - saunaproject.shop

Jaká kamna si vybrat pro naši domácí saunu a jaká kritéria by měla splňovat? Na tuto otázku lze odpovědět různými způsoby, ale základní požadavky na toto zařízení jsou především dostatečný tepelný výkon a široké možnosti jeho regulace. A tyto ukazatele závisí na různých faktorech, včetně velikosti sauny. Výběr elektrických kamen pro saunu je zaznamenán prvním parametrem, musíme se rozhodnout, jaký by kamna měla mít výkon. Slabá kamna také nebudou schopna zvládnout své funkce ve správném množství, a proto při výběru zařízení musíme správně vypočítat jejich výkon.  Stejně jako všechna elektrická zařízení mají topná tělesa určitou dočasnou životnost, která se pro různé výrobce pohybuje v rozmezí 5000–20000 hodin. Po vyčerpání zdroje topného článku může být snadno nahrazeno jiným.

Saunová kamna na dřevo

Pokud ale preferujeme kamna na tuhá paliva, jako je třeba dřevo, můžeme mít i takovýto zdroj tepla. Je to možná malinko pracnější, ale jde zde především o autentičnost. Také výhřevnost sauny musí být započata o něco dříve, aby byla v sauně požadovaná teplota.

Při výběru saunových kamen nám mohou spolehlivě pomoci pracovníci odborných firem, saunaproject.shop , které se realizací sauny zabývají. mají nejen odborné zkušenosti, ale také vědí, jak svou práci dělat dobře a s úspěchem.

 

© 2020 ALFA VERTICAL s.r.o.
Veškerý obsah tohoto webu je chráněn autorským právem.
Tvorba webových stránek & SEO - webSEO.cz